Uczniowie

Uczniowie Gimnazjum w Przeworsku wybierają plecaki młodzieżowe

Jesteśmy jednym z jurorów akcji „plecak dla ucznia Gimnazjum”. Jako jeden z serwisów, zorientowanych na tematyce szkolnej otrzymaliśmy zaszczyt brania udziału w tworzeniu rankingu na najpopularniejszy uczniowski plecak dla chłopca oraz dziewczyny.

W tworzeniu tego rankingu wzięły udział takie firmy jak:

PlecakiOdSercaBrytyjkaDiana-sport-logoskorzaneo

Serwisowi Plecaki od Serca dziękujemy za wsparcie medialne oraz nagłośnienie naszego wysiłku w mediach szkolnych, uczniowskich oraz młodzieżowych. W szczególności na promowanie naszego przedsięwzięcia na Facebooku oraz Instagramie.

Sklepowi Brytyjka.pl dziękujemy za przekazanie nam tych plecaków młodzieżowych dla chłopców: https://www.brytyjka.pl/plecaki-dla-chlopcow-cat-41.html oraz dziewcząt i wsparcie w zakresie informacji odnośnie procesu powstawanie plecaków oraz prawidłowego ich użytkowania.

Portalowi sportowemu Diana – serdeczne podziękowania za publikacje artykułów eksperckich na temat naszego rankingu. W szczególności za profesjonalne przygotowanie sesji zdjęciowej i oprawę wizualną.

Blogowi Skorzaneo.pl – serdecznie dziękujemy za wsparcie merytoryczne oraz dzielenie się wiedzą w zakresie kresowania mody szkolnej, wizerunku uczniów poprzez ciekawe koncepcje ubioru.

Polecamy Aktualności z naszego Bloga:


O Programie KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

13 kwietnia 2010 roku obchodzić będziemy 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, rocznicę wymordowania przez NKWD na rozkaz Stalina ponad 21.000 oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej. Od 2008 roku trwa społeczny Program upamiętnienia Ofiar tej Zbrodni KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, który honorowym patronatem objął Prezydent RP, prof. Lech Kaczyński.

              Celem Programu KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie 21.473 DĘBÓW PAMIĘCI na 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko.

              Program KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA stwarza wspaniałą okazję do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii wojny, widzianej przez pryzmat losów konkretnego człowieka i jego najbliższych. Edukacyjny i społeczny wymiar Programu polega także na integracji środowisk edukacyjnych, samorządowych i społeczności lokalnych poprzez zachęcanie ich do podjęcia wspólnych działań na rzecz wychowania młodzieży na świadomych i odpowiedzialnych obywateli, żyjących w poczuciu przynależności do narodu i państwa. Celem Programu jest także zebranie, zarchiwizowanie i udostępnienie życiorysów, zdjęć, dokumentów i informacji o Bohaterach, którzy polegli w 1940 roku.

W realizację Programu zaangażowały się  tak ważne instytucje, jak Narodowe Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich.

              WARTO, żeby w przededniu rocznicy tej straszliwej Zbrodni jak najwięcej osób, a szczególnie młodych, pochyliło się z szacunkiem nad mogiłami Ofiar, uczestnicząc z powagą w Programie, którego celem jest uczczenie jej Bohaterów oraz zagwarantowanie im pamięci w pokoleniach polskiego narodu.

              Gimnazjum Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przeworsku  przystępując do Programu KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA  postanowiło poświęcić DĄB PAMIĘCI osobom:

  • Majora Antoniego Łotuszki, ur. 06.01.1900r. w Przeworsku,  zamordowanego w 1940r. w Katyniu przez NKWD;
  • Kapitana Rudolfa Gustawa Pistla, ur. 4.04.1889r. w Starym Zagórzu, zamordowanego w 1940r. w Charkowie przez NKWD.

Za wsparcie medialne powyższego wydarzenia, dziękujemy współpracującemu z nami Gimnazjum w Olsztynie.

1 thought on “Uczniowie”

  1. Damian pisze:

    Dobrej jakości plecaki dla uczniów są zrobione z mocnych materiałów, które wytrzymują trudne warunki, jak na przykład podróżowanie czy intensywne użytkowanie podczas różnych aktywności. Takie plecaki mają właśnie TUTAJ; https://plecak.net/fluorescencyjny-czarny-plecak-na-kolkach-mlodziezowy-wodoodporny-cody.html. Na Plecak.net plecaki skzolne oraz sportowe są często wyposażone w miękkie szelki i panele pleców, co jest ważne, gdy nosi się cięższe ładunki. To może być szczególnie atrakcyjne dla chłopców, którzy noszą ciężkie książki i sprzęt sportowy.

Dodaj komentarz