Biblioteka

Biblioteka gimnazjalna składa się z dwóch pomieszczeń. W jednym z nich znajduje się księgozbiór i czytelnia oraz pracownia multimedialna. Drugie pomieszczenie to sala audiowizualna.

Skomputeryzowana Wiedza

dla Mamy
Biblioteka – dostęp dla Mam i Ojców Dzieci

Biblioteka z centrum multimedialnym ma na celu przygotowanie uczniów do racjonalnego poszukiwania, przetwarzania i wykorzystywania informacji oraz posługiwania się fachową terminologią związaną z edukacją czytelniczą, informacyjną, komputerową i medialną.

Udostępnianie oraz rejestr zasobów biblioteki odbywa się przy pomocy programu MOL OPTIVUM. Więcej na temat programu dowiecie się pisząc do nas na na adres:

Oprócz tradycyjnego księgozbioru uczniowie korzystają z ośmiu stanowisk komputerowych z laptopami z dostępem do internetu. Mają możliwość zdobycia obszernych materiałów na interesujące ich zagadnienia. Są przygotowywani do świadomego korzystania z różnych źródeł informacji i krytycznego ich odbioru.

Jakie komputery i programy multimedialne posiadamy?

Do dyspozycji uczniów biblioteka udostępnia programy multimedialne, komputery laptopy wraz z plecakami przystosowanymi do ich przenoszenia. Są to encyklopedie z dziedziny geografii, biologii, chemii, matematyki oraz Multimedialna Encyklopedię Powszechną PWN i Wielki Multimedialny Atlas Świata. Inną propozycją jest Multimedialny Pakiet Encyklopedyczny OMNIA zawierający leksykony z różnych dziedzin wiedzy, atlasy oraz gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły korzystają z pracowni zarówno podczas lekcji jak i po zajęciach.

szkoła

Oprogramowanie dydaktyczne biblioteki to LOGO KOMENIUSZ i pakiet MS OFFICE.

W związku z tym, że szkoła nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego posiadamy interesujący test wiedzy o patronie przygotowany w wersji komputerowej przez jednego z nauczycieli informatyków.

Na wyposażeniu sali audiowizualnej posiadamy zestaw kina domowego. Biblioteka dysponuje bogatym zbiorem dokumentów, kaset video i płyt CD o tematyce edukacyjnej obejmującej wszystkie przedmioty nauczane w zakresie programu gimnazjum.

Sponsor oferujący plecaki na laptopa dla czytelników

laptop

Naszym naczelnym sponsorem, fundującym między innymi plecaki na laptopa jest Brytyjka. Pełna oferta dostępna jest pod odnośnikiem:
https://www.brytyjka.pl/plecaki-na-laptopa-cat-44.html – znajdziecie tutaj plecaki na Wasze notebooki, laptopy oraz modele typowo biurowe. Ułatwią one nie tylko pracę w Bibliotece ale i życiu codziennym.

Jak wybrać idealny plecak na laptopa do pracy w Bibliotece?

Zapraszamy do cyklu: poradnik jak wybrać plecak na laptopa, gdzie kupić dobrego laptopa do nauki w Bibliotece, czy jakie akcesoria do komputerów przenośnych są teraz najbardziej pożądane przez uczniów.

1 thought on “Biblioteka”

  1. Oktawia pisze:

    Dobry wpis. Sama niedawno czytałam poradnik o tym jak wybrać odpowiedni plecak na laptopa. Znalazłam go tutaj: https://notebook-torby.pl/plecak-na-laptopa-skorzany-bytom/ – bardzo przydatny poradnik. Jeśli szykujesz się do zakupu plecaka np. na MACBooka to koniecznie przeczytaj. Nie sądziłam że plecaki do laptopa ta tak skomplikowane gatunki plecaków. A jednak!

Dodaj komentarz