STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 
V Wojewódzki Konkurs Turystyczny

Sukces naszych uczniów w V Wojewódzkim Konkursie Turystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej "Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny - jakiej nie znacie"

W dniu 6 grudnia 2011 r w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Turystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej "Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny - jakiej nie znacie". Drużyna z naszej szkoły w składzie: Sylwia Mroszczyk z klasy 1a i Adam Baj z klasy 3b zajęła pierwsze miejsce.

 

Organizatorem konkursu na etapie wojewódzkim było Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe w Przeworsku oraz Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku.

                    

Drużyna przedstawiła krótką prezentacje pt. „Ocalić od zapomnienia -  tańce przeworskie”. Prezentacja rozpoczęła się piosenkę ludową „Od Przeworska jedziemy”, zaśpiewaną przez Sylwię Mroszczyk , następnie uczniowie przedstawili historię tańców przeworskich, ich budowę oraz zatańczyli polkę stawaną.  Na koniec poczęstowali zebranych pierniczkami, które zostały zrobione na kształt herbu przeworskiego.

 Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań: Jadwigi Sebzdy i Elżbiety Wielobób.

Autorki: Jadwiga Sebzda, Elżbieta Wielobób.

 

 

 
 
 
 
Realizacja: styczeń 2012