STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku

 
 

 
Jasełka 2012
 

Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed rozpoczęciem ferii świątecznych, 21 grudnia 2012 roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka. Ponad trzydziestoosobową grupę uczniów z różnych klas przygotowały panie: Sabina Cieślak i Jagoda Magoń.

            Jasełka wystawiono trzykrotnie, by wszyscy uczniowie gimnazjum mogli wziąć w nich udział. Każdorazowo spotkanie rozpoczynała Pani Dyrektor, która mówiła o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem oraz przekazała całej społeczności gimnazjum życzenia świąteczne od pani Anny Grabowskiej – Pistl, córki majora Antoniego Łotuszki – Przeworszczanina, który zginął w Katyniu.   Podczas pierwszego spotkania harcerze przekazali na ręce Pni Dyrektor Światełko Betlejemskie.

            Spektakl jasełkowy obfitował w muzykę. Oprócz kolęd i pastorałek śpiewanych przez występujące w roli aniołów dziewczęta oraz chłopców -  pasterzy, wiele ról było śpiewanych. Było to zatem dla odbiorcy ciekawsze i bardziej interesujące, natomiast od występujących wymagało dodatkowych zdolności i umiejętności.

            Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wcielający się w poszczególne role znakomicie sprostali postawionym sobie zadaniom. Nasi szkolni aktorzy z warsztatów teatralnych zaprezentowali się naprawdę wspaniale. Dlatego też przedstawienie zostało odebrane z wielkim aplauzem i podziwem przez publiczność.

 
 
Aktualizacja: styczeń 2013