STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 
Obchody  Dnia Edukacji Narodowej

    

„Wykształcenie to dobro, którego
nic nie jest w stanie nas pozbawić”

14.10.2010r. uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali uroczystą akademię z okazji Święta Nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

Przybyli na uroczystość Burmistrz Miasta Przeworska pan Janusz Magoń, Przewodnicząca Rady Miasta pani Maria Dubrawska – Lichtarska, pan Marian Dzimira członek Komisji ds. Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK, przedstawiciel Rady Rodziców pani Danuta Czyrny.

 

Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły obejrzeli, jak się później okazało, z dużym zainteresowaniem przygotowany przez nas program. Odbiegał on od tradycyjnej formy akademii organizowanej z racji tego święta.

Zadbali o to prowadzący program Jagoda Pelc i Michał Superson oraz występujące z pięknymi, nastrojowymi piosenkami wokalistki Róża Stepak, Katarzyna Motyka, Natalia Łapa. 

 

 

Strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie z pokazem tanecznym tancerzy z Klubu Tańca Sportowego „Corrida” działającego przy Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Melania Cieślińska  i Tomasz Ochota od 5 lat trenują pod okiem znakomitego choreografa Jarosława Kozioła, posiadają klasę taneczną „C”.

 

Istotnym punktem programu był moment wręczenia nagród wyróżniającym się w pracy nauczycielom. W uznaniu dorobku i osiągnięć w pracy zawodowej Nagrodą Kuratora Oświaty wyróżniona została pani Barbara Dzierżak, Srebrnym Medalem za Długoletnią  Służbę pani Genowefa Markowska, a Brązowym pani Izabela Drobotowicz.

Obecny na spotkaniu Pan Burmistrz Miasta wręczył swoje nagrody Panom Januszowi Czerwińskiemu i Adamowi Kaniuchowi.

 

Pani Agnieszka Bernacka została odznaczona Odznaką Honorową za Zasługi dla Turystyki nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki, dekoracji dokonał pan Marian Dzimira członek Komisji do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK, a Pani Dyrektor w imieniu Dyrektora Muzeum w Przeworsku Pani Bożeny Figieli przekazała pamiątkowy dyplom i album.

 

Pani Dyrektor składając wszystkim nagrodzonym i odznaczonym serdeczne gratulacje, podkreśliła, że ich zasługi doceniane przez Dyrekcję znalazły potwierdzenie również w opinii organów sprawujących nadzór nad pracą szkoły, tj. Kuratorium Oświaty
i Burmistrza Miasta.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali:

·         Wiesław Nitychoruk

·         Agnieszka Bernacka

·         Renata Szlachta

·         Sabina Cieślak

·         Jadwiga Sebzda

·         Izabela Drobotowicz

·         Justyna Dawidowicz

·         Katarzyna Krupińska

·         Małgorzata Posiak

·         Grażyna Rybka

·         Barbara  Kisiel

·         Tadeusz Konnak

 

Uroczystość zakończyliśmy życzeniami satysfakcji z codziennego trudu, które skierowaliśmy do nauczycieli i wychowawców, a pracownikom administracji i obsługi szkoły podziękowaliśmy za zapewnienie nam godnych i bezpiecznych warunków nauki.

  galeria

 
 
 
 
Realizacja: październik 2010