STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 
Narodowe Święto Niepodległości
 

 

94 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

 

„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach, to klęska” - te słowa Józefa Piłsudskiego zabrzmiały 12 listopada 2012 r. na szkolnym korytarzu naszego gimnazjum.

Dziewięćdziesiątą czwartą rocznicę odzyskania niepodległości, po 123 latach niewoli, uczciliśmy uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów klasy III a, II b, II f  oraz II d pod opieką pani Aldony Młynarczuk i pani Joanny Hołowaty.

Program, który składał się z prezentacji multimedialnej oraz narracji historycznej, był dla zgromadzonych gimnazjalistów interesującą lekcją historii, przypomnieniem tragicznych czasów I wojny światowej, która pochłonęła życie 10 milionów ludzi.

Była to też doskonała okazja, by przypomnieć ważne postacie z kart naszej narodowej historii – Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa, a przede wszystkim Józefa Piłsudskiego.

Dopełnieniem słów były piosenki, zarówno te dynamiczne, żołnierskie, w wykonaniu wszystkich uczniów biorących udział w akademii – „My I Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Kadrowa” - jak i bardziej refleksyjne, nostalgiczne - „Jawor” i „Biały krzyż” we wzruszającym wykonaniu Gabrysi Kubrak – uczennicy klasy II b.

            Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, która w kilku zdaniach podsumowała te ważne wydarzenia w historii naszego kraju oraz podziękowała wykonawcom.

galeria

 

 
 
Realizacja: listopad 2012