STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 
Obchody Święta Niepodległości
 
 

Społeczność naszego gimnazjum uczciła 92. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości czterema sposobami.

 

1.       O zbliżającej się rocznicy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły miały przypomnieć umieszczone na drzwiach między korytarzami krótkie informacje dotyczące święta i zachęcające do jego obchodów.

 

2.       9 listopada 2010 roku odbyło się 5 uroczystych spotkań upamiętniających to jedno z najważniejszych dla Polaków świąt. W apelach udział wzięli uczniowie 15 klas. Każde spotkanie  rozpoczynała i kończyła Pani Dyrektor. W programie złożonym z narracji i poezji wystąpili: Natalia Kojder, Jagoda Pelc, Katarzyna Półtorak, Tomasz Gaweł, Marcin Gujda i Maciej Pieczko. Spotkania uświetniały popisem wokalnym- Katarzyna Motyka i Róża Stępak. Wymowna poezja- recytowana, a nie odczytywana, oraz refleksyjny komentarz ilustrował pokaz slajdów, co stanowiło zrozumiałą i trafiającą do każdego odbiorcy całość. Uczniowie wszystkich klas chętnie brali udział w apelach i w skupieniu wsłuchiwali się w ich treść.

 

3.      10 listopada 2010 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy II b pod opieką pani Justyny Dawidowicz uroczyście wciągnęli na maszt znajdujący się przy budynku gimnazjum  flagę Polski.

 

4.      Ostatnim etapem obchodów Święta Niepodległości, w który zaangażowani byli uczniowie naszej szkoły, był udział 11 listopada w miejskich uroczystościach. Po odprawionej w Bazylice p.w. Ducha Świętego Mszy Św. za Ojczyznę jej uczestnicy przeszli pod ratusz. Tam  delegacje różnych instytucji składały kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie gimnazjaliści, którzy 9 listopada występowali w szkole, zaprezentowali swój program artystyczny całemu miastu. Słowa patriotycznej poezji mówionej i śpiewanej wybrzmiały na ulicach Przeworska, za co wszyscy zebrani podziękowali młodzieży brawami.

 

Mamy nadzieję, że takie nietypowe ,,lekcje historii” przyczynią się do lepszego zrozumienia, a także szanowania daru niepodległości.

 

 
 
Realizacja: listopad 2010