I semestr 2014/2015 II semestr

Powiatowa Gimnazjada w szachach indywidualnych - Przeworsk, 29.01.2015r.

29 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku odbyły się zawody indywidualne w szachach na szczeblu powiatowym. Nasza szkoła była reprezentowana przez czwórkę młodych amatorów tej królewskiej, wymagającej, refleksu i ścisłego umysłu gry: Monikę Cieleń, Bartłomieja Gąsiorka, Arkadiusza Kiszkę i Szymona Gaja.

Po emocjonujących pojedynkach, końcowy wynik zawodów był bardzo udany dla naszych reprezentantów. Szymon Gaj zajął I miejsce, a Arkadiusz Kiszka – II.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

A. Młynarczuk

Powiatowa Gimnazjada w siatkówce chłopców - Przeworsk, 2.03.2015r.

Dnia 2 marca 2015 r. w przeworskiej hali sportowej odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców. Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Gorzkiewicz Wojciech, Chomik Kacper, Młodnicki Kacper, Mikuła Marcin, Gąsiorek Bartosz, Sikora Dawid, Piątek Marcin, Skawina Mateusz, Słowik Jakub, Kolano Kacper, Jaśkowiec Paweł zajęła trzecie miejsce. opiekunem zawodników był Pan Tomasz Kamecki.

Wyniki meczów w grupie:

G1 P-sk - G Kańczuga 0-2 (24:26, 22:25)

G1 P-sk - ZS Gać 2-0 (28:18, 25:13)

Półfinał:

ZS Urzejowice - G1 P-sk 2-1 (25:27, 25:23, 15:12)

Mecz o III miejsce:

G1 P-sk - G Adamówka 2-1 (25:17, 17:25, 15:12)

Tomasz Kamecki

Powiatowa Gimnazjada w siatkówce dziewcząt - Przeworsk, 6.03.2015r.

Udział w zawodach wzięły drużyny z: Przeworska, Gaci, Pantalowic, Gniewczyny, Nowosielec, Adamówki oraz Jawornika. Drużyny były podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału, zwycięzcy walczyli w wielkim finale.

Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze 2 : 0 w setach. W półfinale siatkarki z Przeworska gładko pokonały Gimnazjum z Gaci. W finale spotkały się z reprezentantkami Gimnazjum z Gniewczyny. Wynik 2-0 dla Przeworska i dziewczęta oraz ich trenerki mogły świętować wygraną w turnieju i awans do zawodów rejonowych.

Nasze gimnazjum reprezentowały: Kalina Birek, Marcelina Mikłasz, Sandra Gaweł, Magdalena Kowalczyk, Aleksandra Lasek,  Dagmara Powroźnik, Kinga Pawełek, Wiktoria Misiło, Weronika Czereba, Karolina Leja, Karolina Szczepańska, Aleksandra Pasterska, Oliwia Markowicz i Weronika Król. Zawodniczki do zawodów przygotowywały P. Jadwiga Kujawa i P. Aldona Młynarczuk.

J. Kujawa

Rejonowa Gimnazjada w siatkówce dziewcząt - Przeworsk, 23.03.2015r.

W zwodach wzięło udział pięć drużyn : Publiczne Gimnazjum Nr 4 z Jarosławia, Gimnazjum Nr 1 z Przemyśla, Publiczne Gimnazjum z Dubiecka, Publiczne Gimnazjum z Cewkowa i Gimnazjum Nr 1 z Przeworska. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasza drużyna wygrała z Gimnazjum z Dubiecka 2 : 0. Niestety w pozostałych  meczach uległa przeciwnikom.

Drużynę w składzie: Kalina Birek, Marcelina Mikłasz, Sandra Gaweł, Magdalena Kowalczyk, Aleksandra Lasek,  Dagmara Powroźnik, Kinga Pawełek, Wiktoria Misiło, Weronika Czereba, Karolina Leja, Karolina Szczepańska, Aleksandra Pasterska, Oliwia Markowicz, przygotowały P. Jadwiga Kujawa i P. Aldona Młynarczuk.

J. Kujawa

Półfinał wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu - Leżajsk, 16.04.2015r.

Reprezentacja Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku, dzięki dobremu wynikowi w zawodach powiatowych awansowała do półfinału wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu, która w tym roku odbyła się na pływalni "Oceanik" w Leżajsku. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w wyścigach indywidualnych oraz w sztafetach 6x25m stylem dowolnym.

Nasi pływacy wypadli rewelacyjnie. Dziewczęta z dużą przewagą pokonały sztafety z m.in. Rzeszowa, Łańcuta, Leżajska, Nowej Sarzyny uzyskując bardzo dobry czas - 3:21,96, który jest nowym rekordem szkoły. Chłopcy zajęli drugie miejsce ustępując jedynie Gimnazjum Nr 7 z Rzeszowa. Obie nasze sztafety awansowały do zawodów finału wojewódzkiego. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Kamila Buja, Gabriela Annollick, Patrycja Jarosz, Sylwia Kozak, Klaudia Kapusta, Klaudia Warchoł i Jagoda Polak. Chłopcy: Jakub Bajdak, Piotr Sebzda, Seweryn Kozak, Łukasz Warchoł, Krzysztof Zięba, Paweł Gondek i Jakub Borowiec.

W wyścigach indywidualnych Kamila Buja w stylu grzbietowym (33,74) i Gabriela Annollick w stylu motylkowym (33,53) zwyciężyły w swoich wyścigach i ustanowiły nowe rekordy szkoły. Ponadto trzecie miejsca zajęły: Sylwia Kozak - 50m stylem dowolnym, Klaudia Kapusta - 50m stylem klasycznym i Jagoda Polak - 50m stylem grzbietowym. Zawodników do zawodów przygotował Janusz Czerwiński i Michał Zawadzki.

Turniej piłkarski Coca Cola Cup 2015

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w turnieju piłkarskim organizowanym w ramach Coca-cola Cup.

I runda spotkań została rozegrana 1 kwietnia 2015 roku. Nasza reprezentacja rozegrała dwa spotkania, które rozstrzygnęła na swoją korzyść wygrywając z gimnazjum z Markowej 4:1 i z gimnazjum z Kosiny 5 :1.

W II etapie, rozegranym 13 maja, nasze gimnazjum trafiło na zespoły z Chmielnika
i z Roźwienicy. I tym razem nasi chłopcy wygrali obydwa spotkania. Z Chmielnikiem 1:0
a z Roźwienicą 5 : 0. Tym sposobem, zajmując I miejsce w grupie, awansowali do finału wojewódzkiego Coca- cola Cup.

Finał wojewódzki odbył się 2 czerwca w Rzeszowie na stadionie Stali Rzeszów. W tym turnieju wzięło udział 16 najlepszych drużyn z całego województwa. Nasze gimnazjum grało w grupie razem ze szkołami z Markowej, Przemyśla i Stalowej Woli. Niestety, pomimo wygranej z gimnazjum z Przemyśla 5:4, remisie ze Stalową Wola 1 : 1 i przegrali 3 : 0
 z gimnazjum z Markowej przez co zaprzepaścili szansę na  udział w fazie pucharowej turnieju. W efekcie nasze gimnazjum zajęło miejsce od IX – XVI. Należy podkreślić,
że w województwie podkarpackim w całym turnieju wzięło udział pod 250 szkół. Trzeba również dodać, że reprezentacja naszego gimnazjum wzięła po raz trzeci z rzędu udział
w wojewódzkim finale turnieju Coca –cola Cup. Opiekunem zawodników był Pan Adam Kaniuch.

Adam Kaniuch

Finał wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu - Dębica, 8.06.2015r.

Brązowy medal finału wojewódzkiego Gimnazjady w pływaniu dla Kamili Buji!!!

Po raz pierwszy w Dębicy odbył się finał zawodów pływackich. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Brązowy medal finału wojewódzkiego zdobyła Kamila Buja za wyścig na 50m stylem grzbietowym. Poza tym dwa piąte miejsca naszych sztafet. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Kamila Buja, Gabriela Annollick, Patrycja Jarosz, Sylwia Kozak, Klaudia Kapusta, Klaudia Warchoł, Jagoda Polak i Karolina Krzan. Chłopcy: Jakub Bajdak, Piotr Sebzda, Seweryn Kozak, Łukasz Warchoł, Krzysztof Zięba, Paweł Gondek i Jakub Borowiec.

W wyścigach indywidualnych poza Kamilą Bują, wystarowały: Gabriela Annollick w stylu motylkowym (4m),  Sylwia Kozak - 50m stylem dowolnym (8m), Klaudia Kapusta - 50m stylem klasycznym (9m) i Klaudia Warchoł - 50m stylem motylkowym (10m). Wśród chłopców Łukasz Warchoł w wyścigu na 50m stylem grzbietowym zajął 8 miejsce, a Krzyś Zięba był 5 na 50m stylem klasycznym.

Zawodników do zawodów przygotował Janusz Czerwiński i Michał Zawadzki.

Szymon Gaj złotym medalistą finału wojewódzkiego Gimnazjady w szachach!!!

W dniach 9 i 10 czerwca 2015 r. w Równie koło Sokołowa Małopolskiego odbył się XVII Finał Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego.

W drugim dniu zawodów wystartowali dwaj przedstawiciele naszego gimnazjum – Szymon Gaj z klasy I F i Arkadiusz Kiszka z klasy II F – laureaci zawodów powiatowych.

W kategorii szkół gimnazjalnych o zwycięstwo walczyło 40 uczestników z całego województwa. Po rozegraniu dziewięciu rund, zwycięzcą turnieju został Szymon Gaj, a Arkadiusz Kiszka uplasował się na siódmym miejscu. To wielki sukces naszych młodych szachistów! Gratulujemy!

Opiekunem zawodników była Pani Aldona Młynarczuk

Przy stoliku po lewej Arkadiusz Kiszka, po prawej Szymon Gaj.

Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej - Dębów, Przeworsk

11 czerwca rozegrane zostały półfinały powiatowe w piłce nożnej chłopców. Nasze gimnazjum reprezentowali:

Chłopcy rozegrali dwa spotkania: z gimnazjum z Gaci, wygrywając 6 : 0, i z gimnazjum z Gorliczyny, pokonując go 8 : 0. Tym sposobem zakwalifikowali się do finału powiatowego, w którym spotkają się z gimnazjum z Adamówki i z drużyną z gimnazjum z Zarzecza.

17.06.2015r. na Orliku w Przeworsku przeprowadzony został finał z udziałem drużyn z Zarzecza, Adamówki I Przeworska. W turnieju zwyciężyła nasza drużyna z Przeworska, wygrywając wszystkie 3 mecze.

Wyniki meczy:

G 1 Przeworsk – G Adamówka                              1 : 0

G Adamówka – ZS Zarzecze                                  2 : 0

G 1 Przeworsk – ZS Zarzecze                                4 : 1

Nasz zespół wygrał zawody w tym samym składzie, jak w zawodach w Studzianie. Opiekunem zawodników był pan Adam Kaniuch.