STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 

Gość z Kalifornii – Pani Patricia Martinez

 

Pani Patricia Martinez odwiedziła nasze Gimnazjum 13.06.2012r. razem ze swoją przyjaciółką, panią Elżbietą Jasińską, tłumaczem języka angielskiego.

Pani Patricia Martinez mieszka w Kalifornii, jest potomkiem Indian Ameryki Północnej a  w jej żyłach płynie również hiszpańska krew. Pierwszy raz przyjechała do Polski w 1996r. i od tamtej pory była już w naszym kraju kilka razy. Przyjazdy do Polski a przede wszystkim spotkania z ludźmi dają jej wiele radości.

Dzięki obecności pani Patrycji gimnazjaliści mogli posłuchać amerykańskiej odmiany języka angielskiego. Spotkanie umożliwiło im nie tylko poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Kalifornii ale również problemów społecznych pojawiających się w USA, takich jak kartel narkotykowy czy aborcja. Rozmowa m.in. dotyczyła następujących tematów:

- misje założone w Kalifornii przez Ojców Franciszkanów przybyłych z Hiszpanii w XVIIIw.,

- uskok tektoniczny San Andreas, trzęsienia ziemi, pożary,

- Park Narodowy Sekwoi, Park Narodowy Yosemite, wydmy, wybrzeże kalifornijskie.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w dyskusji w języku angielskim i zadawali wiele pytań Pani Patrycji na temat jej rodziny, zainteresowań i poglądów. Pani Patrycja urzekła ich swoim niesamowitym życiowym entuzjazmem i uśmiechem.

Barbara Kisiel

 

 

 

 

 
 
 
 
Realizacja: marzec 2010