STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 
Ogólnopolski Konkurs Geologiczny
 

W roku szkolnym 2011/2012 miała miejsce XIII edycja ogólnopolskiego konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Przez ocean czasu”.  Patronat honorowy nad konkursem objęli: Podsekretarz Stanu Główny Geolog Kraju, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Geologicznego, Zarząd Główny Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenie DELTA, Kuratorzy Oświaty z województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, lubuskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Uroczystości półfinałowe rozdania nagród odbyły się jak co roku w ośrodkach regionalnych Instytutu. W tym roku gimnazjaliści mieli przygotować pracę na jeden z trzech tematów dotyczących okresów geologicznych, katastrof w dziejach Ziemi i tzw. żywych skamieniałości. Uczniowie na to mili miesiąc czasu, w naszej szkole przygotowano kilkanaście prac z których po wnikliwej ocenie nauczycieli geografii p. Wiesława Nitychoruka i p. Elżbiety Wielobób do półfinału zakwalifikowało się 10 prac.

Laureatem III miejsca w województwie podkarpackim i małopolskim został uczeń naszej szkoły Maciej Firleta z klasy 1b, który napisał pracę na temat podróży w okres karboński. Maciek wraz ze swoim nauczycielem geografii panią Elżbietą Wielobób w dniu 24 maja 2012 wziął udział w uroczystym rozdaniu nagród  w Krakowie. Podsumowanie konkursu w którym wzięło udział 28 laureatów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów odbyła się na Barce Alrina na Wiśle.  Uczestnicy mieli możliwość wysłuchać wspaniałego wykładu, który w sposób nieco żartobliwy prezentował losy mamutów żyjących podczas epoko lodowcowej a także podzielić się spostrzeżeniami z konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali bardzo wartościowe nagrody: plecaki turystyczne, aparaty fotograficzne, zestawy Parkera i albumy o tematyce geologicznej.  Na koniec wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani obiadem i deserem. Z naszej szkoły wyróżnienie w tym konkursie otrzymali również uczniowie klasy 1a: Sylwia Mroszczyk i Kacper Tonia, tym uczniom organizatorzy przekazali pamiątkowe dyplomy i encyklopedie o ewolucji życia na Ziemi. 

Konkurs rozwija zainteresowania nie tylko plastyczne, ale przede wszystkim geologiczne. Zasiał wśród uczestników ziarno zainteresowania zagadnieniami związanymi z historią i przyszłością naszej planety.

 

 

 
 
Realizacja: czerwiec 2012