STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 
Festiwal Nauki w Krakowie
 

10 maja 2012 roku pięcioro uczniów naszej szkoły, Jan Kowalczyk, Wojciech Kowalczyk, Maciej Szpejankowski, Przemysław Ochyra, Gabriela Pieniążek, pod opieką Pani Edyty Sochackiej,  brało udział w organizowanym w Krakowie po raz dwunasty  Festiwalu Nauki. Tegoroczna edycja imprezy odbywała się pod hasłem „ Teoria-  Poznanie- Doświadczenie”.

Patronem wydarzenia był Jan Józef Ignacy Łukasiewicz. Głównym koordynatorem Festiwalu  po raz kolejny Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Przez trzy dni, tj. od czwartku 10 maja do soboty 12 maja, Rynek Główny w Krakowie zamienił się w „naukowe miasteczko namiotowe”. Można było porozmawiać z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Odważniejsi mogli wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary.

W trakcie inauguracji Festiwalu na Rynku w Krakowie, odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego na film krótkometrażowy „ Nauka i światło” , w którym uczniowie klasy 3d Jan Kowalczyk i Maciej Szpejankowski otrzymali specjalne wyróżnienie od organizatora Festiwalu Pani prof. dr hab. Krystyny Koziec  Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Chłopcy nakręcili pięciominutowy film ukazujący w dość żartobliwy sposób zjawiska jakim może ulegać światło, pokazując, iż światłem można się bawić a fizyka staje się przedmiotem łatwym i ciekawym.

 
 
Realizacja: czerwiec 2012