STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku

 
 

 
Integracyjna Biesiada Teartralna

 

W dniu 8 listopada 2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyła się V Integracyjna Biesiada Teatralna – czyli przegląd przedstawień teatralnych przygotowanych przez uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy.

Głównym celem biesiady było współdziałanie osób pełnosprawnych, szczególnie dzieci i młodzieży, z osobami niepełnosprawnymi. Była to również szansa pokazania się w społeczności lokalnej osób niepełnosprawnych, zaprezentowania ich dorobku, jak też wielu problemów dnia codziennego. Spotkania takie dają obu stronom możliwość nawiązania wzajemnych kontaktów, kształtują poczucie akceptacji i przynależności do społeczeństwa.

Biesiadę rozpoczęły występy przeworskich przedszkolaków, a zakończył popis naszych gimnazjalistów, którzy zaprezentowali kabaret pt. Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka i Dwóch Krasnoludków. Wolontariusze z naszej szkoły, działający w szkolnej grupie „Promyczek”, zasilili także widownię i gorąco oklaskiwali zarówno pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych aktorów.

galeria

K. Krupińska

   
 
 
Realizacja: listopad 2012