Wizyta studyjna – ewaluacja jako ścieżka rozwoju.

 

W dniu 23.04.2013r. nasza szkoła była miejscem, w którym Kuratorium Oświaty zorganizowało wizytę studyjną w ramach programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie”. W wizycie wzięli udział przedstawiciele władz oświatowych z Polski, Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Turcji, Słowenii, Grecji, Cypru, Rumunii oraz zaproszeni przez szkołę: Zastępca Burmistrza Miasta Przeworska, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku podkom. Andrzej Trelka, rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne.

Tematem wizyty w naszej szkole była ewaluacja jako ścieżka rozwoju szkoły. Referat wygłoszony przez dyrektora szkoły panią Dorotę Baj tłumaczyły panie: Barbara Kisiel, Genowefa Markowska, Izabela Trojnar.

Uczniowie pod kierunkiem pani Justyny Dawidowicz i pani Jagody Magoń przygotowali oprawę muzyczną, pantomimę, „balet”. Po oficjalnej części goście zwiedzili budynek szkoły i wzięli udział w skromnym poczęstunku. Następnie odbyła się dyskusja panelowa na temat nadzoru pedagogicznego i jego roli w szkole. Gości interesowała organizacja pracy szkoły, liczba uczniów w klasie, wyposażenie klas w sprzęt audiowizualny, tablice interaktywne, laptopy. Zadawali również szereg pytań związanych z realizowanym od 2002r. programem profilaktycznym POMOST.

Zachwyceni byli oprawą spotkania, atmosferą w szkole, otwartością rozmówców.

Na pamiątkę otrzymali od nas pamiątkowe foldery o szkole i przewodniki po naszym mieście. Skorzystali również z naszej propozycji i zwiedzili Bazylikę Przeworską, po której oprowadził ich kustosz Sanktuarium ks. prałat Stanisław Szałankiewicz.

 

Galeria zdjęć