Gimnazjaliści  Dzieciom  

 

W dniu 1.03.2013r. uczniowie klasy 2a i 2b pod opieką pani mgr Katarzyny Kaczmarzyk odwiedzili dzieci z zerówki przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przeworsku. W ramach projektu edukacyjnego przygotowali inscenizację bajki w języku angielskim i polskim pt. „Jaś i Małgosia”. Uczniowie w składzie: Anna Lechowicz jako Małgosia, Mateusz Ruchała – Jaś, Anna Balawender – czarownica, Sylwia Mroszczyk i Konrad Jesiołowski jako dziadkowie odegrali dwudziestominutową scenkę. Poprzedzili ją krótką lekcją języka angielskiego, w czasie której nauczyli dzieci kilku słówek. Na zakończenie przedstawienia Jaś i Małgosia poczęstowali przedszkolaków pierniczkami które sami upiekli.

Młodzi aktorzy włożyli dużo czasu i pracy w przygotowania. Samodzielnie napisali scenariusz, przygotowali rekwizyty oraz postarali się o stroje. Podczas prób nauczyli się pracy zespołowej, a niektórzy odkryli w sobie nowe talenty aktorskie.

Gimnazjaliści zostali bardzo ciepło przyjęci przez młodszych kolegów i koleżanki, którzy pożegnali ich wielkimi brawami i uśmiechem na twarzy.

Galeria zdjęć